Ubezpieczenie oc

Ubezpieczenie jest obowiązkiem wykonania świadczenia na rzecz ubezpieczonego przez ubezpieczyciela. Dotyczy wydarzeń określonych w umowie ubezpieczeniowej. Dostępna poniżej porównywarka pozwoli Ci znaleźć najtańsze ubezpieczenie.

Ubezpieczenie oc komunikacyjne

Ubezpieczenie komunikacyjne jest ubezpieczeniem dla posiadaczy pojazdów mechanicznych chroniące ich od odpowiedzialności cywilnej. Celem ubezpieczenia jest ochrona posiadacza pojazdu od odpowiedzialności wyrządzone w związku z ruchem oraz postojem ubezpieczonych pojazdów. Zakres takiego ubezpieczenia oraz jego definicję reguluje ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych z dnia 22.05.2003r.

Wiele osób stających przed wyborem zakładu ubezpieczeniowego, w którym chcieliby zawrzeć umowę zabezpieczającą przed odpowiedzialnością cywilną w związku z różnymi sytuacjami, zastanawiamy się jak wybrać najlepsze ubezpieczenie oc. Zakłady ubezpieczeniowe niestety niejednokrotnie wprowadzają nas w błąd, chcąc namówić do skorzystania z danej oferty. Trzeba pamiętać o tym, że nie każde ubezpieczenie oc jest obowiązkowe. Są również te dobrowolne, które zakupujemy tylko wedle uznania. Do tych pierwszych z pewnością należy polisa oc dotycząca każdego właściciela pojazdu mechanicznego. I wbrew mylnemu przekonaniu tego typu ubezpieczenie nie chroni pojazd lecz właściciela. Nie ma czegoś takiego jak najtańsze ubezpieczenie oc dla wszystkich. Nawet w tym samym zakładzie ubezpieczeń wysokość składki, którą trzeba będzie uiścić może się różnić dla każdego klienta. Wpływ ma na to wiele czynników nawet takich jak przebieg dotychczasowej historii ubezpieczenia. Mimo tego, koszt który trzeba ponieść na samym początku, może się wydawać dość wysoki. Jednak już przy pierwszym zdarzeniu gdy stajemy się sprawcami kolizji, wypadku drogowego, uszkodzimy cudze mienie bądź przyczynimy się do uszczerbku na zdrowiu innej osoby, okazuje się, że takie ubezpieczenie jest w stanie nam bardzo wiele pomóc. Mimo, że jest to ubezpieczenie obowiązkowe i pewne koszty po prostu musimy ponieść, to wciąż każdy klient ma prawo do wyboru ubezpieczenia, które okaże się dla niego najtańsze. Jeśli już trzymać się stwierdzenia, że któryś z zakładów posiada ofertę tańszą niż inna, to prawdopodobnie jest to cały pakiet możliwy do wykupienia. Zdecydowanie korzystniejszą opcją jest jednorazowy zakup polisy oc, ac, nnw i assitance. Koszt wszystkich razem może być niższy nawet o 60% niż w przypadku decyzji kupowania wszystkich produktów oddzielnie. Dla pewnego ułatwienia można wykorzystać internetowy kalkulator oc, który pomaga obliczyć ile będzie wynosiła składka konieczna do uiszczenia. Będąc świadomym czego tak naprawdę dotyczy poszczególne ubezpieczenie, można spokojnie wybrać najtańsze i najlepiej dostosowane do własnych potrzeb.

Są jeszcze inne rodzaje ubezpieczeń jak np: ubezpieczenie turystyczne, mieszkania, podróży, dziecka i inne.