Rodzaje kredytów dla firm – jak rozwinąć własne przedsiębiorstwo?

Aby utrzymać własną firmę, konieczna jest płynność finansowa oraz dokonywanie inwestycji mających na celu rozwój przedsiębiorstwa. Jednym z ogólnodostępnych i najbardziej znanych sposobów na pozyskanie dodatkowej gotówki są oczywiście kredyty. W bankach można spotkać się z coraz bardziej rozbudowaną ofertą kredytową, z której mogą skorzystać zarówno osoby fizyczne, jak i firmy. Zobacz jakie rodzaje kredytów dla firm cieszą się największym zainteresowaniem i na czym polegają poszczególne z nich.

Kredyt inwestycyjny dla firm

Z roku na rok coraz więcej Polaków decyduje się na założenie własnej firmy. Prowadzenie własnej działalności pozwala spełniać marzenia oraz realizować się w branży, która od zawsze była dla nas ciekawa. Brak szefa nad głową, nienormowane godziny pracy oraz możliwość zarobienia większych pieniędzy jest bardzo kusząca – musisz jednak pamiętać, że prowadzenie własnej firmy to nie tylko same zalety i pasmo niekończących się sukcesów. Aby przedsiębiorstwo dobrze funkcjonowało, niezbędne jest inwestowanie oraz posiadanie funduszy na bieżącą działalność firmy.

Aby konkurowanie z innymi firmami było możliwe, możesz skorzystać ze środków bankowych. Pierwszą propozycją jest kredyt inwestycyjny https://splatakredytow.pl/kredyt-inwestycyjny-dla-firm/ dzięki któremu możesz modernizować, powiększać oraz poszerzać majątek swojej firmy. Pieniądze pozyskane w taki sposób możesz zainwestować np. w środki transportu, nieruchomości czy maszyny produkcyjne. Ciekawym pomysłem jest też przeznaczenie kredytu inwestycyjnego na zakup licencji oraz patentów.

Kredyt inwestycyjny dla firm opiewa zazwyczaj na bardzo wysokie kwoty. Z tego powodu bank przyznaje taki produkt jedynie przedsiębiorcom, którzy mają ugruntowaną pozycję na rynku i posiadają odpowiedni wkład własny.

Kredyt obrotowy dla firm

Kolejnym kredytem dla firm, który może Ci pomóc rozwinąć działalność, jest kredyt obrotowy. Środki pozyskane w taki sposób można przeznaczyć na finansowanie bieżących potrzeb przedsiębiorstwa. Środki pieniężne z kredytu obrotowego możesz przeznaczyć na: wypłaty dla pracowników, opłacenie składek czy też uregulowanie faktur za towary i usługi. Kredyty obrotowe udziela się zazwyczaj na niewielki czas, a zasady spłaty zobowiązania są ustalane indywidualnie.

Aby otrzymać kredyt obrotowy dla firmy, niezbędna jest odpowiednia zdolność kredytowa. Im większe są obroty przedsiębiorstwa i silniejsza pozycja na rynku, tym lepsze warunki może zaproponować nam bank. Warto więc przygotować się na wnioskowanie o taki kredyt i zadbać o pozycję swojej firmy na rynku.

Kredyt w rachunku bieżącym

Taki kredyt przypomina swoim działaniem debet, który oferowany jest osobom fizycznym. Różnica jest jednak taka, że takie zobowiązanie dla firm opiewa na znacznie wyższe sumy. Limit ustalany jest indywidualnie z przedsiębiorcą i przypisuje się go do firmowego rachunku.

Kredyt w rachunku bieżącym daje możliwość wielokrotnego korzystania z funduszy pod warunkiem regularnej spłaty długu. Najczęściej kredyt odnawialny przyznawany jest na określony czas, np. 12 miesięcy, a następnie można go przedłużyć. Środki można przeznaczyć na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *