Jak zaoszczędzić na przelewach zagranicznych?

Przelew zagraniczny bywa nazywany także poleceniem wypłaty za granicę. Ma on formę zlecenia przyjmowanego przez banki i firmy finansowe. Polega ono na przekazaniu środków klienta na określony rachunek w innym banku, który swoją siedzibę posiada za granicą. Przelewy zagraniczne wykonuje się za pośrednictwem obcej waluty, która najczęściej jest dewizą obowiązującą w kraju odbiorcy.

Przelewy zagraniczne, a krajowe

Pomimo podobnego nazewnictwa, przelew zagraniczny i krajowy dość mocno różnią się między sobą. W przypadku przelewu międzynarodowego zazwyczaj cała transakcja trwa dłużej, niż podczas tradycyjnych płatności. Bardzo często przelew zagraniczny występuje pod nazwą przelewu walutowego. Określenie to wykorzystuje się najczęściej wtedy, kiedy klient banku dokonuje spłat kredytu hipotecznego w obcej walucie. Wówczas jest to przelew krajowy, jednak wyrażany w dewizach nieobowiązujących na terenie Polski. Przelewy zagraniczne wymagają wykorzystania bogatej infrastruktury międzynarodowej. W związku z tym, transfer środków w obcej walucie odbywa się nierzadko pomiędzy kilkoma bankami.

Przelewy zagraniczne za pośrednictwem banku

Do wykonania transferu zagranicznego wykorzystuje się przelewy typu SWIFT. Jest to standardowa procedura, która przyjęta została na całym świecie. Podczas wypełniania danych przelewu i wybierania waluty, bak automatycznie podlicza ostateczną kwotę w złotówkach oraz w aktualnym kursie. Wówczas naliczana jest również prowizja. Może mieć ona różną wartość i zależy przede wszystkim od procenta przelewanej kwoty. Banki ustalają też kwotę minimalną, która pobierana jest od klienta za zrealizowanie przelewu. W niektórych przypadkach kwota prowizji jest ustalona i nie zmienia się w zależności od kwoty przelewu. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, kiedy przelew jest duży. Wówczas kwota prowizji mogłaby być naprawdę wysoka.

Przelew zagraniczny z pominięciem banku

Rozwiązaniem tego problemu może być skorzystanie z usług firmy, która oferuje wykonanie przelewu zagranicznego bez udziału banku. Najczęściej firmy te działają na zasadzie pośrednika w transferach międzynarodowych. Klient wpłaca na lokalne konto pieniądze, po czym trafiają one na rachunek odbiorcy – szybko i w odpowiedniej walucie. Zaletą takiego rozwiązania jest stały i niewysoki koszt wykonania jednego przelewu. Transakcje realizowane są bardzo sprawnie i bezpiecznie. Dzięki temu klient ma pewność, że środki dotrą do odbiorcy w wyznaczonym terminie i bez żadnych komplikacji po drodze.

Serwis TransferGo czyli tanie przelewy zagraniczne

transfergo przelewy zagraniczne

TransferGo jest serwisem internetowym, który oferuje tanie przelewy zagraniczne (pierwszy przelew jest nawet darmowy). Za jego pośrednictwem pieniądze z Polski wysłać można do innych krajów Unii Europejskiej, a także Szwajcarii i Norwegii. Proces dokonanie przelewu jest bardzo prosty i intuicyjny. Pierwszym krokiem jest rejestracja na stronie TransferGo oraz wpłata pieniędzy na konto lokalne serwisu. Kiedy wpłata zostanie zaksięgowana, system przesyła pieniądze bezpośrednio do odbiorcy. Docierają one jego konto już następnego dnia roboczego. Firma wykonuje szybkie przelewy międzynarodowe wyłącznie online i nie posiada tradycyjnych punktów obsługowych.

Zalety serwisu TransferGo

W porównaniu do innych ofert przelewów zagranicznych, opłaty serwisu TransferGo są bardzo niskie. Różnią się one w zależności od kraju, jednak wysyłający zawsze zna stałą opłatę z przelew i nie musi martwić się o żadne ukryte koszty dodatkowe. TransferGo nalicza 1% marży dla kursu przelewu, co daje jedną z najlepszych tego typu ofert na rynku. Firma organizuje również liczne promocje, np. okazyjne przelewy darmowe. Kurs walutowy serwisu jest bardzo atrakcyjny i stale aktualizowany, dzięki czemu cały czas odwzorowuje on faktyczny stan rynkowy. Działalność TransferGo regulowana jest przez brytyjski Urząd ds. Usług Finansowych, dzięki czemu posiada wysokie standardy bezpieczeństwa. Dane osobowe dodatkowo chronione są za pomocą szyfrowania SSL. Firma gwarantuje również zwrot pieniędzy w przypadku pomyłki lub podania błędnych danych odbiorcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *