Prawnik – pomocnik przedsiębiorcy i nie tylko

Pomimo że nie zdajemy sobie z tego sprawy, nasze codzienne życie społeczne oraz biznesowe jest obwarowane setkami reguł i przepisów prawnych. Jest ich tak wiele, że biegłą znajomością tej dziedziny mogą się pochwalić tylko wykwalifikowani prawnicy.

NIE TYLKO SPRAWY KARNE – MNOGOŚĆ SPRAW FINANSOWYCH

Pomoc prawna może się okazać konieczna w wielu aspektach. Warto przypomnieć, że prawnicy nie są angażowani wyłącznie w sprawy karne. Co więcej, historie tego typu w rzeczywistości stanowią mniejszość rozpatrywanych przez nich spraw. W przeważającej mierze juryści zajmują się przede wszystkim sprawami cywilnymi. Najwybitniejszym przykładem są postępowania rodzinne. Ich podłoże może być różne: od sporów alimentacyjnych do spraw spadkowych.

Istotny odsetek spraw cywilnych stanowią również pozwy o odszkodowania. Kiedy jesteśmy ofiarą napastnika, który w sposób istotny uszkodził nasze mienie lub swymi działaniami spowodował pogorszenie stanu naszego zdrowia bądź przyprawił nas o straty moralne, możemy wnioskować o przyznanie gratyfikacji finansowej. Oczywiście, jest ona wypłacana z środków posiadanych przez sprawcę lub w wyjątkowych przypadkach z funduszy skarbu państwa. I w tym miejscu przechodzimy do spraw gospodarczych.

PRAWNIK – PRAWA RĘKA PRZEDSIĘBIORCY

Spory o wypłatę odszkodowania są przede wszystkim zmorą przedsiębiorców. Jeśli spotkają oni na swojej drodze wyjątek w postaci nieuczciwego pracownika, muszą znaleźć kompetentne źródło pomocy, które pomoże mu zachować dobre imię. Jednak prowadzenie firmy to w głównej mierze interesy. Tu pomoc prawnika też się przyda. Przede wszystkim jest on władny do sporządzania i opiniowania umów między przedsiębiorcami, może reprezentować klienta w sprawach biznesowych oraz prowadzi jego korespondencję z urzędami. To pozwala skupić się biznesmenowi na pracy na rzecz rozwoju firmy.

Prawnik służy również swą wiedzą w toku styczności przedsiębiorstwa ze sferą administracyjną. Opiera się ona nie tylko na pomocy w regulowaniu codziennych relacji urzędowych, ale również na zdobywaniu pozwoleń np. na rozbudowę zakładu pracy czy pozyskanie nowej nieruchomości. W zakres omawianej dziedziny wchodzą również podatki. Zajmowanie się pomocą w ich uiszczaniu lub walce z nieprawidłowościami skarbowymi jest naszą domeną. Te postępowania mają kluczowe znaczenie dla rozwoju biznesu. Przytoczone argumenty dodatkowo potwierdzają, jak ważną funkcję w życiu przedsiębiorstwa pełni radca prawny.

KANCELARIA WALTEROWICZ

Prowadzenie wszystkich opisanych wyżej spraw leży w kompetencji kancelarii prawnej Walterowicz. Radca prawny Poznań, ciesząc się bardzo szerokim uprawnieniami, może użyć swoich umiejętności w rozwiązywaniu spraw wszelkiego formatu, których zakres został opisany w poprzedniej części artykułu. Wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenie w obcowaniu z poznańskim światem biznesu, zyskaliśmy zaufanie największych firm operujących na terenie tej metropolii. Serdecznie zapraszamy do współpracy tych biznesmenów, którzy marzą o stabilnym rozwoju swojego przedsiębiorstwa. Pomocną dłoń wyciągniemy również w stronę osób prywatnych, które potrzebują pomocy.

kancelaria-walterowicz.pl

2 komentarze do “Prawnik – pomocnik przedsiębiorcy i nie tylko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *