Pożyczki pozabankowe – na co zwrócić uwagę zawierając umowę?

Pożyczki pozabankowe stają się coraz popularniejsze. Są łatwo dostępne, do ich zaciągnięcia nie potrzeba mnóstwa formalności, gdyż do uzyskania gotówki najczęściej wystarczy uzupełnienie prostego formularza. Jednak na ile są one bezpieczne i czym kierować się podpisując umowę?

Bezpieczeństwo

Bez wątpienia jest to najważniejsza kwestia. Na rynku znajdziemy mnóstwo firm, które oferują pożyczki przez Internet, niestety nie wszystkie są uczciwe i tylko czyhają na nieuwagę potencjalnych klientów. Zanim więc zdecydujemy się na współpracę z daną firmą, dokładnie ją sprawdźmy. Upewnijmy się, że dotychczasowi pożyczkobiorcy nie mieli żadnych problemów, a współpraca przebiegła pomyślnie. Bardzo ważne jest także dokładne zapoznanie się z umową. Przeczytajmy ją bardzo dokładnie, łącznie ze wszystkimi zapisami „drobnym druczkiem”. W razie wątpliwości poprośmy kogoś o poradę lub skonsultujmy się z biurem obsługi klienta. Pamiętajmy, że mamy prawo pytać, a dodatkowe informacje będą dla nas niezwykle pomocne.

Spłata

Pożyczkę internetową również należy spłacać. Każde spóźnienie może wiązać się z karnymi odsetkami. Niestety są one bardzo wysokie i mogą nadszarpnąć nasz domowy budżet. Przed podpisaniem umowy warto jest odszukać w niej informacje o ewentualnym przedłużeniu czasu spłaty zadłużenia. To bardzo ważne, ponieważ różne sytuacje losowe mogą spowodować, że nie spłacimy całości pożyczki na czas, zabezpieczenie w postaci przedłużenia okresu spłaty wydaje się być w takim wypadku idealnym rozwiązaniem. Przed nawiązaniem współpracy dobrze jest też dopytać o całościowy koszt pożyczki. Na stronie kokos.pl znajdziemy specjalny kalkulator, w którym po wpisaniu kwoty ją chcemy pożyczyć i okresu na jaki chcemy to zrobić, wyświetlą się informacje o sumie do spłacenia. To bardzo wygodne, ponieważ szybko dowiemy się, czy w ogóle będziemy w stanie oddać należność.

W przypadku pożyczek z firm pozabankowych warto dokładnie zapoznać się z proponowaną ofertą. Musimy też pamiętać, że zgodnie z prawem mamy czternaście dni na to, by zrezygnować z umowy

2 komentarze do “Pożyczki pozabankowe – na co zwrócić uwagę zawierając umowę?

 • 5 lipca, 2018 o 10:41 am
  Bezpośredni odnośnik

  Na pewno najważniejszą rzeczą jaką powinien każdy zrobić to dokładnie przeczytać umowę i zadać każde pytanie jakie nas nurtuje.

  Odpowiedz
 • 29 września, 2018 o 6:19 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Biorąc pożyczkę w instytucjach pozabankowych trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na to jakie będą odsetki w momencie spóźnienia się z ratą bo te informacje zawsze są napisane najmniejszym druczkiem

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *