Pożyczki pod zastaw domu

Zróżnicowana, bogata oferta pożyczek, przedstawianych przez instytucje pozabankowe swoją atrakcyjną dla klientów formą nie ustępuje obecnie kredytom, dostępnym w bankach. Konsumenci, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej, mają dużą możliwość wyboru pożyczki. Instytucje finansowe coraz częściej odchodzą od stosowania nieuczciwych praktyk, mających na celu niejawne umieszczenie warunków umowy małym druczkiem. Powszechne staje się również uwzględnienie dobra klienta, który otrzymuje wsparcie finansowe zamiast pogrążającej finansowo pożyczki pod zastaw. Przykładem uczciwie działającej firmy pożyczkowej jest Balt Credit – instytucja, specjalizująca się w udzielaniu pożyczek pod zastaw domu.

Kiedy warto skorzystać z pożyczki pod zastaw domu?

W sytuacji, gdy zadłużenie uniemożliwia zachowanie płynności domowego budżetu, a raty stają się zbytnim obciążeniem, warto skorzystać z oferty pożyczki pod zastaw domu. Rozwiązanie, skierowane dla osób, ceniących jasne zasady pozwoli wydostać się z tarapatów finansowych. Pożyczki pod zastaw domu to oferta, skierowana dla osób, które są już zadłużone. Aby móc spłacić wcześniejsze zobowiązania warto zainteresować się ofertą pożyczek pod zastaw nieruchomości. Jeżeli historia kredytowa nie jest najlepsza, pożyczka pod zastaw nieruchomości może okazać się jedyną, możliwą opcją.

Na co zwrócić uwagę przy zawieraniu umowy?

Pożyczki pod zastaw domu są dosyć ryzykownym przedsięwzięciem, mogącym skutkować utratą nieruchomości, która przez wiele lat była własnością. Balt Credit działa w trosce o dobro klientów, dlatego jasno określa warunki. Nie stwarza się sytuacji, w której przy drobnym potknięciu przy spłacie rat pożyczki, przenosi się własność na instytucję, a następnie sprzedaje nieruchomość, by w ten sposób odzyskać wkład. Umowa pożyczkowa powinna zawierać regulacje w zakresie:

  • całkowitej kwoty pożyczki,
  • terminu spłat kolejnych rat,
  • wdrożeniu procedury postępowania egzekucyjnego w przypadku trudności ze spłatą.

Balt Credit nie wymaga pozytywnej opinii z BIK oraz dodatkowych poręczeń. W celu uzyskania pożyczki nawet do 50 % wartości nieruchomości, konieczne będzie przedstawienie dokumentu własności (nawet jeśli właścicielem jest inna osoba). Instytucja wpisze do księgi wieczystej hipotekę umowną, co oznacza, że procedura pod tym względem nie różni się od praktyk bankowych. W przypadku opóźnień spłaty, wdrożone zostaną czynności egzekucyjne, a pożyczkobiorca będzie mógł uchronić się od utraty nieruchomości.

Pożyczka pod zastaw domu może się opłacać

Chcąc sprostać wymaganiom klientów, formalności związane z ubieganiem się o pożyczkę pod zastaw domu ograniczone zostały do minimum, a rozpatrzenie wniosku trwa dwa dni robocze. Pieniądze wypłacane są w ciągu trzech dni. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest indywidualnie ustalany czas spłaty, można skorzystać z możliwości spłaty nawet w stu dwudziestu ratach. Instytucje finansowe, takie jak Balt Credit stały się ogromną konkurencją dla placówek bankowych, co wpływa na poprawę warunków pożyczkowych, na której korzystają konsumenci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *