Pożyczki dla zadłużonych – co warto wiedzieć?

Nie każdy z nas jest finansowym ninja. Nie wszyscy posiadamy wielkie oszczędności, a perspektywa opłaty comiesięcznych rachunków rat i innych zobowiązań czasami jest trudna do zniesienia. Kiepska sytuacja finansowa może doprowadzić do problemów z długami, co niestety dotyczy coraz większego grona Polaków. W takim przypadku uzyskanie pożyczki jest problematyczne, żeby nie powiedzieć niemal niemożliwe. Ratunkiem mogą okazać się pożyczki pozabankowe. Umożliwiają spłatę nieopłaconych rat kredytów, zaległe rachunki za wodę, prąd czy gaz. Co warto wiedzieć o takiej formie pomocy?

Pożyczka dla zadłużonych – co to jest i gdzie jej szukać?

Pożyczka dla osób posiadających długi to wsparcie w problemach finansowych. Podczas gdy posiadamy już jakieś zobowiązania lub złą historię kredytową powoduje to wpisanie do BIK (Biur Informacji Kredytowej). Nie mamy wówczas odpowiedniej zdolności kredytowej, a jeżeli bank proponuje już nam jakąś alternatywę to całkowity koszt pożyczki, może okazać się astronomiczny. W przypadku umowy zawartej pomiędzy konsumentem a firmą pożyczkową należy zwrócić uwagę na wszystkie punkty widniejące w dokumencie. Sprawdźmy takie czynniki jak RRSO, termin rat itp.

Pożyczki pozabankowe niewątpliwe są bardzo ciekawym pomysłem w przypadku małej zdolności kredytowej lub posiadania długów. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie pozasądowego rozstrzygania sporu wynikającego z posiadania długów.

Ofert chwilówek dla zadłużonych warto szukać w sprawdzonych miejscach, które posiada wiele pozytywnych opinii klientów. Mowa tutaj o takich portalach jak: https://www.extraportfel.pl/chwilowka-dla-zadluzonych.

Pożyczka dla zadłużonych – kto może skorzystać?

O pożyczkę pozabankową dla zadłużonych mogą starać się osoby, które są w trudnej sytuacji finansowej, również gdy są widoczni w różnych rejestrach. Oferta skierowania jest do osób, które:

 • Posiadają niską zdolność kredytową,
 • Mają problem w spłacie obecnych zobowiązań,
 • Walczą z komornikiem lub firmą windykacyjną,
 • Są wpisane w BIK, BIK lub KRD.

Chwilówka dla zadłużonych może być więc wspaniałym rozwiązaniem, jeżeli szybko potrzebujesz określonej kwoty gotówki, a banki odmawiają Ci kredytu. Wniosek o pożyczkę jest bardzo prosty, a przyznawalność tego typu pożyczek bardzo wysoka. Należy jednak pamiętać, że kwoty kredytu w takiej sytuacji są nieco ograniczone. Z uwagi na nieterminową płatność pożyczki naliczane mogą być również duże odsetki, co może także powiększyć skalę długów.

W przypadku umowy zawartej z instytucją pozabankową warto sprawdzić takie czynniki jak rzeczywista roczna stopa oprocentowania, czy oprocentowanie pożyczki. Tylko wtedy możemy dokładnie przeanalizować, czy będzie nas stać na udźwignięcie rat takiego kredytu.

Kredyt dla zadłużonych – jakie wymagania trzeba spełnić?

Aby otrzymać wsparcie finansowe w pozabankowych instytucjach finansowych, wcale nie potrzebujemy wiele. Sytuacja jest jednak dość indywidualna. W profesjonalnej firmie pozabankowej możemy jednak liczyć na pomoc, która pomoże wyprostować naszą sytuację finansową.

2 komentarze do “Pożyczki dla zadłużonych – co warto wiedzieć?

 • 15 grudnia, 2022 o 12:42 pm
  Bezpośredni odnośnik

  W internecie jest dużo firm, które pomagają wyjść z długów. Takie firmy proponują pożyczki pozabankowe przez internet. Myślę, że gdy jesteśmy w nieciekawej sytuacji warto skorzystać pożyczek przez internet.

  Odpowiedz
 • 16 grudnia, 2022 o 12:42 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Fajny wpis, warto poczytać o pożyczkach dla zadłużonych lub o jakichkolwiek pożyczkach aby spłacić swoje zobowiązania wobec innych. Można skorzystać z kredu online, pożyczki społecznościowych lub pożyczki prywatnej. Wszystko to w bezpieczny i szybki sposób.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *