Nieplanowane wydatki

Nikt z nas nie może przewidzieć tego, co się stanie. Wystarczy jednak sytuacja losowa, jak na przykład choroba, utrata pracy, kradzież, czy wypadek, które nadszarpną nasz domowy budżet, aby odebrać nam stabilność finansową. Co zrobić, gdy brakuje nam dodatkowych środków do kolejnej wypłaty, remontu, czy wakacji? Odpowiedź na te pytania, przedstawiamy w naszym dzisiejszym artykule.

Nieplanowane wydatki

Bardzo często problemy finansowe, to przejściowy stan, w którym potrzebujemy zastrzyku dodatkowej gotówki „na już”. W takich sytuacjach instytucje takie, jak banki wymagają od nas wielu dokumentów oraz dopełnienia kilku formalności, które często zajmują kilka dni. W przypadku braku stałej umowy, po wielu dniach starań w wielu przypadkach otrzymujemy negatywną odpowiedź i zostajemy bez środków do życia. Co zrobić w sytuacji, gdy potrzebujemy szybko określonej sumy pieniędzy? Najlepszym i jednocześnie najpopularniejszym rozwiązaniem są pożyczki krótkoterminowe, które możemy otrzymać praktycznie bez wychodzenia z domu. Jaką pożyczkę wybrać i, na co zwrócić uwagę, odpowiadamy w dalszej części artykułu.

Pożyczki krótkoterminowe

Czym są pożyczki krótkoterminowe?

Pożyczka krótkoterminowa to nagła pomoc, którą możemy otrzymać w dowolnej formie i bez zbędnych formalności. Wyróżnia je to, że bez problemu możemy pożyczyć jednorazowo wysoką sumę pieniędzy np. 2 000, 4 000, czy nawet 10 000 złotych, składając wniosek online lub telefonicznie. W większości firm nie są wymagane zaświadczenia o zatrudnieniu, czy inne uciążliwe dokumenty. Czasami wystarczy wpisanie kilku podstawowych danych z dowodu osobistego i w ciągu 15 minut pieniądze trafiają na nasze konto.

Ile mogę pożyczyć?

Wszystko zależy od tego, do jakiego pożyczkodawcy się zgłosimy. W wielu przypadkach możemy otrzymać jednorazowo od 500 do 3 000 złotych. Chociaż są firmy, które gwarantują o wiele większe kwoty.

Kiedy muszę spłacić pożyczkę?

Pożyczki krótkoterminowe zawierane są najczęściej na 15, 20, 30 lub 45 dni. Każdą pożyczkę bez problemu możemy spłacić również wcześniej. Większość firm oferuje pierwszą pożyczkę bez dodatkowych kosztów, więc oddajemy taką samą kwotę, jak pożyczyliśmy.

Co się stanie, gdy spóźnię się z zapłatą?

W wielu przypadkach pożyczkodawcy umożliwiają opcję refinansowania, czyli przedłużenia terminu spłaty przy niskiej kwocie, o kolejne 7, 10, 14, czy 28 dni. Jednak warto pamiętać, aby takie decyzje podejmować odpowiedzialnie, mając przekonanie, że spłaci się pożyczoną sumę w terminie.

Jaka dokumenty są potrzebne? Do wzięcia pożyczki krótkoterminowej nie ma w większości wypadków, żadnych restrykcyjnych wymagać. Wystarczy dowód osobisty oraz numer konta bankowe. Weryfikacja obywa się najczęściej poprzez przelanie 1 gr ze swojego banku do pożyczkobiorcy, który sprawdza, czy nasze dane się zgadzają. Następnie zwraca przelaną kwotę i udziela decyzji dotyczącej przyznania wnioskowanej kwoty. W niektórych sytuacjach pożyczka krótkoterminowa to jedyne legalne rozwiązanie, które nam pozostaje. Jest to z pewnością o wiele łatwiejsza opcja niż pożyczka w banku, u rodziny, czy znajomych.

Więcej informacji

Wiele interesujących ofert znajdziesz na stronie rankingu chwilówek centrumpozyczek24h.pl – sprawdź więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *