Najlepsze konta oszczędnościowe – top4

Konta bankowe to nie tylko produkty służące nam do gromadzenia przychodów i dokonywania operacji finansowych. Dla wielu ich główną funkcją ma być oszczędzanie i pomnażanie pieniędzy. Najlepszym sposobem by tego dokonać jest założenie konta oszczędnościowego.

Konto oszczędnościowe, a tradycyjny rachunek bankowy

W odróżnieniu od tradycyjnego konta bankowego – konto oszczędnościowe ma pomnażać nasze finanse, przy równoczesnym braku dokonywania przez nas innych operacji. Dlatego posiadamy je obok konta tradycyjnego, na którym dokonujemy bieżące operacje i płatności. Które konto oszczędnościowe będzie najlepsze?

Ranking kont oszczędnościowych

Warto zapoznać się z aktualną ofertą bankową na konta oszczędnościowe. Ich propozycje różnią się od siebie oprocentowaniem, a także kwotą wpłaty, od której naliczany jest nasz zysk. Przydatny przegląd najlepszych kont oszczędnościowych znajdziesz na http://www.wktorymbanku.pl/konta-oszczednosciowe/

Getin Bank

Oferta Getin Banku zapewnia nam darmowe otwarcie i prowadzenie konta. Oferuje także jedno z najwyższych oprocentowań na rynku w wysokości 3,5%. W przypadku kwoty do 400 tys. złotych obowiązywać będzie nas ono 3 miesiące. Kwoty do 10 tysięcy złotych otrzymają tak atrakcyjne oprocentowanie przez 12 miesięcy. Założenie konta oszczędnościowego musi być poprzedzone założeniem konta Proste Zasady. Oferta Getin Banku gwarantuje nam jeden darmowy przelew w miesiącu.

T-mobile

Konto oszczędnościowe w T-mobile oferuje oprocentowanie w wysokości 3% – przez 3 miesiące, dla kwot do 50 tysięcy oraz nowych klientów. Do jego założenia konieczne będzie założenie konta osobistego. Również możliwe jest dokonanie jednego darmowego przelewu w miesiącu. Otwarcie i prowadzenie rachunku jest bezpłatne.

Alior Bank

Alior Bank w odróżnieniu od pozostałych banków nie wymaga założenia konta osobistego, do uruchomienia rachunku oszczędnościowego. Oferta Alior Banku to oprocentowanie w wysokości 2,7% dla kwot do 100 tysięcy złotych. Oferta obowiązuje przez okres 4 miesięcy. Przelewy na konta osobiste są darmowe bez żadnych ograniczeń. Operacje poza Alior Bank są płatne, poza jednym przelewem darmowym w miesiącu.

Millenium Bank

W Banku Millenium oprocentowanie konta oszczędnościowego to 2,7% dla kwot do 200 tysięcy złotych. Powyżej tego – 1,4%, przez 3 miesiące. Konieczne założenie jest konta osobistego. Podobnie jak w innych bankach możliwe jest wykonanie jednego darmowego przelewu w miesiącu, a prowadzenie i otwarcie rachunku jest bezpłatne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *