Księgowość dla spółek w Anglii – kiedy się opłaca?

Założenie własnej firmy w Anglii to dobry pomysł dla przedsiębiorców. Angielska spółka LTD to także sposób na zwiększenie prestiżu swojej działalności oraz zdobycie nowych klientów. Księgowość dla spółek na Wyspach może okazać się nieocenioną pomocą zarówno przy rejestracji, jak i przy zeznaniach podatkowych.

1. Założenie firmy w Anglii

2. Własna działalność, czyli rozliczenia Self-Assesment

3. Księgowość dla spółek i freelancerów w Anglii

Założenie firmy w Anglii

Anglia od lat jest częstym wyborem dla osób, które chcą założyć swój własny. Założenie działalności jest znacznie proste i opłacalne, aniżeli jak ma to miejsce w przypadku Polski. Stąd też czołowe miejsce Anglii w rankingach Unii Europejskich.

Jedną z najczęściej zakładanych firm jest LTD, czyli odpowiednik polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Działalność tego rodzaju musi posiadać minimum jednego dyrektora i udziałowca (może to być ta sama osoba) oraz adres angielski, walijski, lub też szkocki.

Rejestracja firmy / spółek LTD to prosta procedura, która nie sprawia przedsiębiorcom problemu. Dzięki działalności takich osób, jak polski księgowy Londyn, cały proces będzie obejmował zaledwie jeden pakiet rejestracyjny.

Własna działalność, czyli rozliczenia Self-Assesment

Spółka LTD jest najczęściej dedykowana przedsiębiorcom z dochodami powyżej £20,000. Nie jest to jednak jedyna opcja. Freelancerzy mogą także założyć działalność jednoosobowych.

W odróżnieniu od zwykłych spółek freelancer musi składać cykliczne rozliczenia Self-Assesment. W przypadku małych działalności zeznanie jest proste. Schody mogą pojawiać się w przypadku innych nietypowych inwestycji, sprzedaży akcji, czy też w inwestycji dobra luksusowe, jak na przykład nieruchomości.

Księgowość dla spółek oraz freelacerów w Anglii

Zarządzanie finansami firmy, optymalizacja podatków i legalna działalność – to podstawa bezpiecznego prowadzenia firmy w każdym kraju. Decydując się na założeniu spółki lub działalności w Anglii, mamy styczność z innymi procedurami podatkowymi. Dlatego też warto wybrać polską księgowość dla spółek zarejestrowanych na Wyspach Brytyjskich.

Wisetax pomoże nie tylko w rejestracji firmy, ale także udzieli trafnych porad podatkowych i finansowych. Dzięki temu będziemy mogli uniknąć problemów z inspektorami i w jawny sposób prowadzić swoją firmę.

Anglia to świetny wybór na założenie swojego biznesu. Brak skomplikowanych procedur, a także łatwy proces rejestracji spółki to najbardziej znaczące cechy dla angielskich przedsiębiorstw. Decydując się jednak na założenie firmy poza granicami kraju, warto postawić na polską księgowość dla spółek, która pomoże odnaleźć się w innym systemie podatkowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *