Kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy to oferta finansowa, z którą wychodzą do klientów nie tylko duże banki ale również małe instytucje udzielające kredytów na procent. Jest to nic innego jak kredyt na dowolny cel w całości wypłacany w gotówce. Każdy kto ma stały dochód i nie ma zaległości w spłacie innych zobowiązań, może z niego skorzystać. Za decyzją o skorzystaniu z kredytu gotówkowego może stać wiele argumentów. Będą one tak różne, jak różni są ludzie, którzy się o nie starają. Być może klient banku musi wykonać remont kosztujący go tysiące złotych. Być może ktoś prowadzi mały biznes i wie, że dodatkowy zastrzyk gotówki w tym momencie pozwoli mu na rozwinięcie swojego przedsięwzięcia (wraz z falą nadchodzących zamówień). Na co wydać pożyczone pieniądze? Nikt nie będzie o to pytał podczas procedury udzielania kredytu. Kredyt gotówkowy może posłużyć również do sfinansowania wakacji, zakupów czy innych rzeczy.


Kredyt gotówkowy zabezpieczony i niezabezpieczony

To kluczowe by każdy, kto zainteresowany jest zdobyciem kredytu gotówkowego, znał te pojęcia. Rodzaj kredytu będzie miał duży wpływ na to, jak zarządza się daną pożyczoną kwotą i jak łatwo będzie można się o nią ubiegać. Czym jest zabezpieczenie kredytu i kredyt niezabezpieczony? Kredyt zabezpieczony to taki którego wartość wsparta i ubezpieczona jest mieniem zakupionym przez klienta. Świetnym przykładem takich rozwiązań są kredyty hipoteczne albo przeznaczone na zakup samochodu. Wtedy taki kredyt jest związany z zakupioną nieruchomością lub ruchomością. Dla przykładu kredyt hipoteczny będzie powiązany z kupionym mieszkaniem albo domem. Jego kwota nie będzie wyższa niż wartość danego lokalu. Bankierzy chcą być pewni, że w razie przerwania regularnych spłat będą mogli z łatwością odzyskać wartość pożyczonych pieniędzy.

Drugim świetnym przykładem jest kredyt na auto. Gdy kredyt taki zostanie zaciągnięty przez klienta, samochód za niego kupiony nie należy do niego. Bank aż do ostatniej raty będzie pełnym właścicielem samochodu. My możemy z niego korzystać, ale jeżeli wpłaty nie będą docierać do banku na czas, wtedy bank odbierze nam samochód. To zabezpieczenie przed kreatywnymi klientami, którzy chcieliby upłynnić finansowo samochód przed pełną spłatą kredytu.

Kredyty bez zabezpieczeń nie są powiązane z żadnymi fizycznymi rzeczami. Wiele kredytów tego typu (zwanych też kredytami personalnymi) jest dostępnych dla spełniających wymagania banku klientów. Są to kredyty o wiele ryzykowniejsze, bo bank nie będzie miał możliwości egzekwowania wartości pożyczonej kwoty, jeżeli pieniądze zostaną zaprzepaszczone. Z tego powodu banki są o wiele czujniejsze w przypadku takich transakcji. Nasz status w banku jako wiarygodnych i sprawdzonych klientów będzie miał spore znaczenie w tym wypadku. Jeżeli ktoś miewał problemy w przeszłości ze spłatą zobowiązań lub jego zyski z prowadzonej działalności są nieatrakcyjne dla banku, wtedy może nastąpić decyzja odmowna. Oczywiście o wiele więcej czynników jest branych pod uwagę przy wydaniu decyzji o przyznanie kredytu. Najczęściej jednak decyzja opiera się właśnie o naszą historię i aktualne możliwości finansowe. Jak widać, wiele zależy od nas. Adekwatnie w sytuacji odwrotnej osoba atrakcyjna dla banku będzie miała znacznie większe szanse na kredyt. Taki kredytobiorca w oczach banku to pewny zysk w czasie.

To popularne, że część osób biorących kredyt gotówkowy wcale nie ma zamiaru użyć go na zaspokojenie bieżących potrzeb. Wiele osób decyduje się na taką formę zdobycia środków tylko po to, aby ich finanse stały się jeszcze wydajniejsze. Przykładem takich klientów są ludzie biorący kredyty na zakup nieruchomości, które zostaną potem wynajęte innym ludziom (i będą dzięki ich czynszowi samospłacalne). Są też ludzie, którzy modernizują za te pieniądze swój biznes. Sprawiają, że jego usługi staną się jeszcze atrakcyjniejsze. I my dokonajmy zyskownych wyborów.