Konto dla młodych

W dzisiejszych czasach mało kto wyobraża sobie życie bez konta bankowego. Zgromadzone na nim środki możemy wykorzystać do wygodnego płacenia w sklepie lub w Internecie. Wiele osób decyduje się również na konto oszczędnościowe, którego głównym celem jest odkładanie pieniędzy na wymarzony cel. Coraz więcej rodziców zakłada konto dla swoich dzieci. W taki sposób chcą nauczyć je odpowiedzialności i gospodarności w kwestiach finansowych. Istnieją również produkty bankowe skierowane do starszej młodzieży oraz studentów. Wszystkie określa wspólne miano „konto dla młodych”. Tego typu rachunki cechują się szeregiem udogodnień i usług, które są dedykowane młodszym klientom.

Konta dla najmłodszych

Osoby poniżej 13 roku życia nie mogą założyć rachunku bankowego samodzielnie. Do wykonania tej czynności niezbędna jest obecność rodzica lub prawnego opiekuna, który jest przedstawicielem ustawowym dziecka. Konta dla najmłodszych pozwalają rodzicom na wysoki stopień kontroli nad wydatkami. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że nasza pociecha roztrwoni swoje pieniądze bez naszej wiedzy. Konta dla dzieci dają im jednak możliwości podobne do typowych rachunków. Dziecko może korzystać z serwisu internetowego, wykonywać przelewy i płacić kartą. Przykładem takiego konta jest produkt PKO Konto Dziecka. Oferuje on dostęp do dedykowanego serwisu transakcyjnego i aplikacji mobilnej PKO Junior. Mali klienci mogą również korzystać z szeregu materiałów edukacyjnych, które uczą ich obchodzenia się z pieniędzmi. Rodzice zaś mają pełną kontrolę nad działaniami dziecka.

Konta dla nastolatków i studentów

Życie młodego człowieka może być bardzo stresujące – szczególnie wtedy, gdy brakuje mu gotówki na wyjścia z przyjaciółmi i spełnianie marzeń. Studencki budżet jest również dość mocno ograniczony, a opłaty za konto bankowe stanowią wyłącznie dodatkowe obciążenie. Dlatego dla młodzieży tak bardzo ważne jest, aby prowadzenie rachunku nie wiązało się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Równie istotną kwestią są różnego rodzaju obniżki i akcje promocyjne wynikające z korzystania z usług danego banku.

eKonto m

Ciekawym produktem w tej kategorii jest rachunek eKonto m w mBanku. Zostało ono zaprojektowane dla osób od 13 roku życia, a można z niego korzystać również po ukończeniu 25 lat – liczy się data założenia konta, która musi przypadać na dzień przed 25. urodzinami. mBank wprowadził rozwiązanie, które uzależnia opłaty za prowadzenie rachunku i korzystanie z niego od wieku klienta. Dla osób w wieku 13-20 lat podstawowe operacje takie jak użycie karty lub wypłata z bankomatu są bezwarunkowo zawsze darmowe. Osoby starsze również mogą cieszyć się brakiem opłat, wiąże się to jednak z koniecznością zapewnienia wpływów na rachunek w odpowiedniej wysokości lub wykonania kilku transakcji kartą w miesiącu. Bank pozwala ponadto młodym ludziom na wybór spersonalizowanej karty płatniczej. Klienci mogą zdecydować się na wzór z proponowanej galerii lub wgrać własne zdjęcie. mBank posiada również program rabatowy mOkazje i oferuje swoim młodym klientom szereg zniżek w sklepach i sieciach kin.

Konto 360° Student

Bank Millenium również posiada w swojej ofercie rachunek skierowany do studentów. Prowadzenie konta 360° Student jest zwolnione z opłat, jeżeli użytkownik wykona przynajmniej jedną operację kartą w miesiącu. Jest to warunek, który można spełnić bardzo łatwo i nie powinno to sprawić żadnych problemów. Millenium nie pobiera również dodatkowych opłat za wypłaty z bankomatów i realizację przelewów. Warto zwrócić uwagę na możliwość płacenia BLIK-iem za pośrednictwem telefonu. Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest również otwieranie konta przez Internet, bez konieczności wizyty w placówce. Wiele młodych osób prowadzi bardzo intensywne życie i nie ma ochoty na marnowanie czasu w kolejkach. Dlatego możliwość obsługi konta on-line jest wyjątkowo przydatna.

Jak widać na polskim rynku istnieje szeroka oferta kont dla młodych. Każdy klient z pewnością znajdzie więc produkt dopasowany do swoich potrzeb i możliwości finansowych.