Kilka propozycji na inwestycje

Inwestowanie to dość trudna sztuka, szczególnie dla początkujących osób. Gromadzenie pieniędzy na koncie odbiera szansę na zyski. Nie ma w tym nic dziwnego, że wiele osób poszukuje sposobu na pomnożenie kapitału. W co inwestować gotówkę w tym i nadchodzącym roku? Wszystko opisano poniżej.

Nieruchomości

Rozsądnym posunięciem jest inwestowanie w nieruchomości. Już od wielu lat jest to najpewniejsze ulokowanie kapitału. Zakup mieszkania, które zostanie oddane na wynajem gwarantuje stałe wpływy. Nawet, jeśli zakupiona nieruchomość wymaga remontu, to w perspektywie długoterminowej nie jest to żadne obciążenie. W dowolnym momencie można mieszkanie sprzedać. Ceny nieruchomości wahają się, jednak nigdy nie tanieją do tego stopnia, aby inwestycja nie opłacała się.

Lokaty bankowe

Inwestowanie pieniędzy w lokaty bankowe to opcja dla osób, których nie interesuje duże ryzyko. Inwestowanie często kojarzy się z giełdą, która jak wiadomo wymaga wiedzy i doświadczenia. Z oczywistych względów gra nie giełdzie nie jest opcją dla przeciętnego Kowalskiego, który nie chce narażać się na utratę oszczędności.
Lokaty bankowe są dostępne dla wszystkich. Ryzyko inwestycyjne znajduje się na praktycznie zerowym poziomie. Konto oszczędnościowe lub lokata bankowa to rozwiązanie bezpieczne, które niesie za sobą pewny zysk. Minusem jest fakt, że oprocentowanie lokat jest zwykle dość niskie, a więc zyski z inwestycji nie będą zbyt duże.

Start-upy

Inwestycja w start-upy to dość ciekawa propozycja. Wielu nowych przedsiębiorców nie posiada kapitału na rozkręcenie działalności. Warto więc znaleźć osoby z potencjałem i pomysłem, których brak pieniędzy blokuje przed założeniem własnej firmy. Jest to bardzo dobra inwestycja, o ile znajdziemy osobę godną zaufania, która wyjdzie z interesującą propozycją. Z tego względu powinniśmy znać się na aktualnych trendach rynkowych. Ważne jest, aby prawidłowo oszacować, czy dany biznes przyjmie się, a także będzie przynosił oczekiwane przychody. Inwestując w start-upy należy wykazać się przede wszystkim strategicznym myśleniem.

Surowce

Coraz więcej osób jest zainteresowanych inwestycją w surowce. W ostatnim roku ogromne zyski przyniósł pallad – jego cena wzrosła niemal o połowę. Do grupy surowców, które mocno drożeją można zaliczyć również kobalt, a także lit. Cena kobaltu w ostatnim roku wzrosła o 50%, a litu o 36%. Oczywiście duże zyski przyniosła również inwestycja w ropę naftową. Inwestowanie w surowce to propozycja godna zainteresowania.

3 komentarze do “Kilka propozycji na inwestycje

 • 4 listopada, 2018 o 8:22 am
  Bezpośredni odnośnik

  Bardzo zwięźle i rzeczowo opisany temat inwestycji. Myślę, że nieruchomości i surowce to w tym momencie najlepsze rozwiązania. Start-upy również wyglądają interesująco ale tutaj to już trzeba poważniej pochylić się nad tematem i szczegółowo przeanalizować obecne trendy panujące na rynku.

  Odpowiedz
 • 6 listopada, 2018 o 9:14 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Zgadzam sie inwestowanie w nieruchomości jest najwłaściwsze. Lepsze zyski przynoszą jednak start-upy ale i ryzyko jest większe,

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *