Jakie kredyty Polacy biorą najczęściej? TOP 4

Według statystyk prawie połowa Polaków ma kredyt – np. gotówkowy, hipoteczny, konsolidacyjny albo też samochodowy. Chętnie korzystamy z tego produktu bankowego, gdyż wymagane formalności trwają krótko. Kuszące oferty pomagają nam realizować nasze plany i potrzeby – oto najpopularniejsze kredyty, jakie zaciągamy. Zobacz nasz TOP 4.

Polacy przekonali się do wielu produktów bankowych – nie czujemy już dystansu i strachu przed korzystaniem z wielu ofert. W przypadku pilnej potrzeby czy zaplanowania ważnego zakupu zwykle zwracamy się z prośbą o pożyczkę do rodziny lub znajomych, ale także banku. Warto porównać oferty kilku banków przed podpisaniem umowy. Do najpopularniejszych z nich należą m.in. kredyt gotówkowy (https://www.bgzbnpparibas.pl/klienci-indywidualni/kredyty/kredyt-gotowkowy), hipoteczny, dla rolnika, samochodowy itd. Poniżej krótko przybliżymy wybrane z nich.

 

Kredyt gotówkowy

Otrzymaną gotówkę można przeznaczyć na wybrany cel bez argumentowania pracownikowi banku,  na co potrzebne są nam pieniądze. Możesz spełnić swoją zachciankę, wyjechać na wakacje, kupić telewizor najnowszej generacji. Zaletami są też m.in. minimalne formalności oraz błyskawiczna decyzja i realizacja.

 

Kredyt hipoteczny

Długoterminowy kredyt bankowy, którego zabezpieczeniem jest dom lub mieszkanie to popularny kredyt hipoteczny. Nie ma znaczenia, czy mieszkanie kupujemy od osoby prywatnej czy od dewelopera albo też spółdzielni mieszkaniowej. Dla większości z nas oferta tego typu to jedyna szansa za zakup własnego mieszkania, przede wszystkim w dużym mieście, gdzie ceny są naprawdę wysokie – np. w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu. Najczęściej decydujemy się na długi okres kredytowania, nawet 20 lub 30 lat, aby nie obciążać domowego budżetu i nie obniżać poziomu życia.

 

Kredyt samochodowy (autokredyt)

Na zakup nowego lub używanego auta można wziąć kredyt samochodowy albo gotówkowy. Obie opcje mają swoje plusy i minusy, dlatego trzeba rozważyć je indywidualnie i dopiero podjąć decyzję. Co ważne, także kredyt samochodowy przeznaczymy na zakup pojazdu silnikowego, nie musi to być samochód – ciągnik, a nawet jacht czy motocykl też wchodzą w grę. Kredyt samochodowy oznacza jednak znacznie więcej formalności.

 

 

Kredyt konsolidacyjny

Zdarza się także, że mamy już inne zobowiązania i trudno jest nam je spłacać w terminie. Wtedy ratunkiem może okazać się tzw. Kredyt konsolidacyjny, czyli zaciągany na spłatę poprzednich długów. W razie problemów ze spłatą rat, warto wybrać się do banku i ustalić indywidualny plan spłaty. To wygodne rozwiązanie, gdyż zamiast kilku rat do spłaty będzie jedna. Pozytywnie wpłynie to na domowy budżet i płynność finansową, ale też samopoczucie kredytobiorcy.

W ofercie banków jest znacznie więcej kredytów, m.in. dla rolnika, inwestycyjne, obrotowy itd. Warto korzystać z tego typu rozwiązań, ale wcześniej dobrze jest zapoznać się z regulaminem dotyczącym konkretnej oferty, a w razie wątpliwości zadawać konkretne pytania przedstawicielowi banku.

7 komentarzy do “Jakie kredyty Polacy biorą najczęściej? TOP 4

 • 20 sierpnia, 2018 o 10:18 am
  Bezpośredni odnośnik

  Z 3 pierwszych kredytów bardzo często korzystają Polacy, 100% racji co do tego 🙂

  Odpowiedz
 • 11 września, 2018 o 9:30 am
  Bezpośredni odnośnik

  Sama mysle o kredycie w przyszlosci. Mam nadzieje na kredyt gotowkowy (jednak do niego potrzebne jest zaufanie banku do kredytobiorcy). Mysle ze zostanie mi kredyt hipoteczny ktory wymaga sumennosci splacania..

  Odpowiedz
 • 12 września, 2018 o 10:24 am
  Bezpośredni odnośnik

  Tak, to prawda. Nawet zauważyłam to po moich najbliższych. Lepiej czasem wziąć kredyt czy pożyczkę niż odkładać jakiś czas i odkładać konsumpcję. W wielu bankach teraz oprocentowanie jest dosyć niskie, więc czemu nie skorzystać.

  Odpowiedz
 • 24 września, 2018 o 5:23 am
  Bezpośredni odnośnik

  Owszem, kredyt obecnie bardzo szybko można wziąć, ale trzeba mocno się zastanowić, czy faktycznie jest on potrzebny. Odsetki od zaciągniętych kredytów są jednak wysokie.

  Odpowiedz
 • 18 października, 2018 o 10:10 am
  Bezpośredni odnośnik

  kredyt bardzo szybko, ale trzeba je spłacic, ale odsetki są jednak wysokie.Trzeba sie najpierw zastanowic czy są one dla ciebie niezbędne.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *