Jak wygląda wnioskowanie o pożyczkę przez internet

Obecnie ciężko wyobrazić sobie życie bez internetu, który znacznie przyspiesza i ułatwia załatwianie wielu spraw. Jedną z takich właśnie spraw, które możemy załatwić przez internet jest wnioskowanie o pożyczkę. Jest to rozwiązanie, które znacznie przyspiesza cały proces i jest przede wszystkim wygodne, gdyż możemy zrobić przez internet. Jak to wygląda w praktyce?

Wybór oferty

Pierwszym krokiem, zanim jeszcze wyślemy odpowiedni wniosek jest wybór odpowiedniej firmy pożyczkowej. Ze względu na dużą ilość banków i firm pożyczkowych, odwiedzenie wszystkich oddziałów, aby poznać oferty zajęłoby naprawdę dużo czasu. Nie mówiąc już o samodzielnym porównywaniu ich, aby wybrać z nich tę najlepszą. W związku z tym, zamiast samodzielnie przeglądać oferty różnych firm i je porównywać, warto skorzystać z firmy, która zrobi to za nas. Jedną z takich właśnie firm, która zbiera w jednym miejscu oferty wielu firm jest KredytOK,

Jak wnioskować o pożyczkę w KredytOK

W przypadku wspomnianej wyżej firmy, sprawa jest banalnie prosta i możemy ją zawrzeć w kilku krokach. Co powinniśmy zrobić, aby złożyć wniosek o pożyczkę:

  1. wejść na stronę KredytOK,
  2. wypełnić krótki formularz (imię, nazwisko, numer telefonu),
  3. czekać na kontakt od doradcy, który przedstawi najkorzystniejszą ofertę oraz ustali dogodny termin spotkania,
  4. udać się do oddziału, aby dopełnić formalności oraz odebrać gotówkę.

Oferta KredytOK

W KredytOK możemy liczyć na pożyczkę aż do 15 000 złotych, którą możemy rozłożyć na maksymalnie 48 rat, więc całkiem długo jak na pożyczkę. Dla osób, które potrzebują większych pieniędzy, firma oferuje również kredyt gotówkowy do 200 000 złotych. Warto również wspomnieć o sporym ułatwieniu dla seniorów, czyli pożyczce udzielanej w 100% przez telefon.

Co powinniśmy wiedzieć przed wnioskowaniem o pożyczkę?

Wnioskowanie o pożyczkę przez internet jest bardzo szybkie, więc zanim do tego przystąpimy, powinniśmy odpowiedzieć sobie na dwa podstawowe pytania, czyli: jak duża kwota nas interesuje i na jak długo jej potrzebujemy.

Jeśli chodzi o kwotę pożyczki, sprawa wydaje się prosta, ale niekoniecznie taka jest. Warto rozważyć nieco większą kwotę, gdyż niespodziewany wydatek może przytrafić się każdemu i warto się na to przegotować, aby nie okazało się, że nagle brakuje nam pieniędzy, choć dopiero co braliśmy pożyczkę.

W kwestii czasu również trzeba to dobrze przemyśleć. Z jednej strony każdy chce się jak najszybciej pozbyć zobowiązań, ale z drugiej nie możemy budżetu domowego planować co do złotówki. Warto zostawić sobie trochę zapasu na wydatki, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć.

Podsumowanie

Wzięcie pożyczki to poważna decyzja, więc warto dobrze ją przemyśleć, aby wybrać najkorzystniejszą ofertę. Dobrym rozwiązaniem są różnego rodzaju porównywarki oraz firmy, które w swojej ofercie mają pożyczki również innych firm, jak wspomniane KredytOK.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *