Jak uzyskać spłatę faktur z pomocą Payhelp?

Payhelp jest rozwiązaniem dla przedsiębiorców, umożliwiającym odzyskanie pieniędzy za niezapłacone przez kontrahentów faktury. Zasada działania jest bardzo prosta: Ty możesz zająć się tym, na czym się znasz, czyli swoim biznesem, a Payhelp zadba, aby płatności spływały w terminie.

Skąd się wzięło Payhelp?

Platforma jest częścią Grupy Kapitałowej BEST, będącego liderem zarządzania wierzytelnościami w kraju. Proces działania opiera się na w pełni legalnych działaniach, które mają doprowadzić do odzyskania kwot należnych za wystawione faktury.

Priorytetem Payhelp jest umożliwienie zachowania dobrych relacji z kontrahentem przy jednoczesnym uzyskaniu płatności.

To innowacyjne narzędzie pozwala na odzyskiwanie należności każdej firmie bez względu na jej rozmiary oraz czas działania na rynku. Prowadzone w imieniu klienta działania w pierwszej kolejności obejmują próbę polubownego załatwienia sprawy, a w przypadku braku efektu – skierowanie sprawy na drogę sądową.

Dlaczego warto skorzystać z platformy?

Dochodzenie swoich roszczeń może być krępujące dla obydwu stron. Powierzając tego typu działania profesjonalnej firmie, można zaoszczędzić czas, a także utrzymać dobre relacje z kontrahentem.

Wszelkie podejmowane przez platformę działania są w pełni transparentne i zgodne z prawem. Aby skorzystać z usług firmy, wystarczy stworzyć bezpłatne konto i dodać zaległe faktury.

https://bit.ly/PlatformaPayhelp

W pełni transparentne, legalne metody działania

W pierwszej kolejności Payhelp podejmuje próbę kontaktu z kontrahentem w wielu formach. Aby zapewnić zadowolenie obydwu stron sporu, za zgodą klienta proponowane są również takie rozwiązania jak płatność ratalna.

Pierwsza faza odzyskiwania należności opiera się na polubownym kontakcie: telefonicznym (rozmowy z wyszkolonymi pracownikami), smsowym (krótkie monity przypominające o należności, linki do płatności), mailowym (rzeczowe, uprzejme wiadomości) oraz listownym (listowna prośba o płatność)

Jeśli próba załatwienia sprawy w sposób polubowny nie przynosi efektów w przeciągu około 40 dni od rozpoczęcia procesu, firma przechodzi do drugiego etapu – działań sądowych. Wykwalifikowany zespół prawny w imieniu klienta kieruje sprawę do e-Sądu w Lublinie w postępowaniu upominawczym lub nakazowym.

W sądzie przedsiębiorca może być reprezentowany przez jednego z 17 prawników wchodzących w skład zespołu Payhelp (trzeba podpisać pełnomocnictwo), a wsparcie kończy się dopiero w momencie, gdy nakaz sądowy obliguje klienta do uiszczenia zaległej opłaty. W sytuacji, gdy mimo nakazu płatności nie zostaną uregulowane możliwa jest egzekucja komornicza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *