Jak naprawić swoją historię kredytową

W życiu przychodzą takie chwile, że potrzebujemy dodatkowej gotówki. Czasem większej, czasem mniejszej, ale jednak. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą różnego rodzaju kredyty i pożyczki, a niektóre mogą być naprawdę spore np. kredyty hipoteczne na budowę domu lub zakup mieszkania. Niestety czasem zła historia kredytowa potrafi skutecznie uniemożliwić realizację planów. Czasem możemy ją sobie zepsuć, ale na szczęście jest możliwa jej naprawa.

Co to jest historia kredytowa

Historia kredytowa to informacje odnośnie wszystkich pożyczek i kredytów, które kiedykolwiek zaciągnęliśmy i spłaciliśmy (bądź nie). Znajdują się tam również informacje odnośnie naszych aktualnych zobowiązań. Zepsuć ją sobie możemy bardzo łatwo, wystarczy, że nie będziemy spłacać rat na czas. Czasem jest to po prostu niemożliwe przez nieprzewidziane wydatki, a czasem zwykłe zapominalstwo, więc aby uniknąć problemów w przyszłości, warto w miarę szybko postarać się ją naprawić.

Jak naprawić historię kredytową

Historię kredytową można naprawić biorąc kredyty lub pożyczki i spłacając je w terminie. Ciekawą ofertę pod tym względem ma firma RACOONGO, która pomaga naprawić historię kredytową poprzez zaciągnięcie i terminową spłatę kilku pożyczek. Sam proces zajmuje nieco czasu, ale jest to w zasadzie jedyne wyjście, jeśli nie chcemy mieć w przyszłości problemów z zaciągnięciem kredytu. Jak dokładnie wygląda oferta, którą znaleźć możemy pod adresem https://racoongo.com/naprawa-historii-kredytowej/?

Oferta poprawy historii kredytowej od Racoongo

Na stronie możemy wybrać spośród wielu pakietów, aby dostosować go do własnych potrzeb. Pakiety skrajne, czyli najtańszy oraz najdroższy prezentują się następująco:

  • Jednorazowy (99,9 zł) – pakiet na 28 dni, który przekazuje do BIK pozytywne informacje ponad 7 razy oraz 1 zapis o wiarygodności na kwotę 1000 złotych,
  • Roczny (515,8 zł) – pakiet na 12 miesięcy. Przekazuje pozytywne informacje do BIK aż 91 razy oraz zapis o wiarygodności na kwotę 3000 złotych.

Samodzielna naprawa historii kredytowej

Oczywiście jest możliwa również samodzielna naprawa historii kredytowej, ale z pewnością zajmie ona więcej czasu. Poszukiwanie instytucji finansowych, które udzielą pożyczki osobie ze złą historią może zająć trochę czasu. Do tego dochodzą wszystkie formalności związane z wzięciem oraz spłatą pożyczek w różnych instytucjach finansowych.

Podsumowanie

Zdecydowanie najlepiej jest decydować się tylko na takie zobowiązanie, co do których mamy pewność, że jesteśmy w stanie spłacać je w terminie. Dbając o dobrą historię kredytową od początku unikniemy problemów związanych z jej naprawą oraz czas, ale niestety każdemu może się noga powinąć, więc warto wtedy wiedzieć jak szybko taką historię naprawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *