Jak dostać kredyt na 10 tysięcy złotych?

Kredyt na 10 tysięcy złotych to jeden z najpopularniejszych kredytów wydawanych przez banki. Taka kwota pozwala na pokrycie bardzo wielu wydatków. Od zakupu używanego samochodu osobowego, przez remont mieszkania po wysłanie dziecka na studia. Jednak nie każda osoba może liczyć na taki kredyt. Dlaczego banki nie wszystkim go udzielą?

Wymogi banku – zdolność kredytowa

Nie da się ukryć, że udzielanie kredytów to podstawowa działalność banków. A zatem chcą na tym zarobić. Odsetki od kredytów nie są zbyt wysokie, ale podliczając koszty udzielenia kredytu, dodatkowego ubezpieczenia i koszty obsługi kredytu może wyjść wszystkich kosztów razem może wyjść 10-15% w skali roku. I to jest właśnie zarobek banku. Nie dziwi więc fakt, że bank chce mieć tylko solidnych klientów, którzy kredyt oddadzą na czas.

Właśnie po to banki weryfikują między innymi zdolność kredytową. Przy kredycie w kwocie 10 tysięcy złotych i chęci spłacania go przez 36 miesiące, miesięczna rata może wynosić około 350 złotych. Dla osoby zarabiającej pensję minimalną 1634 zł netto (stan na 1 stycznia 2019 r.) jest więc to ogromne obciążenie finansowe! Dlatego bank przed podjęciem decyzji o udzieleniu takiego kredytu musi sprawdzić czy danego klienta stać na spłacanie takich miesięcznych rat. Właśnie z tego powodu w banku trzeba przedstawić zaświadczenie o dochodach za trzy ostatnie miesiące pracy oraz podać koszty tzw. życia, w tym rachunków za media, czy posiada się np. samochód oraz kwoty innych zobowiązań finansowych, jeśli je posiadamy.

Jak sprawdzić, w którym banku na pewno dostaniemy taki kredyt? Warto wejść na stronę https://www.bancovo.pl/landing/kredyt-na-10-tysiecy/ gdzie dostaniemy wykaz indywidualnych ofert banków, a nawet firm pożyczkowych. W ten sposób szybko i bez konieczności odwiedzania wielu placówek bankowych dowiemy się, gdzie możemy liczyć na akceptację wniosku. A nawet aplikować przez Internet o kredyt.

Co jeszcze sprawdza bank?

Procedury udzielania kredytów przez banki nie są proste i szybkie. Złożenie wniosku przez Internet znacznie to ułatwia klientowi, ponieważ nie musi czekać przy bankowym okienku nie raz nawet godzinę. Jednak w czasie, gdy klient czeka na weryfikację swojego wniosku bank oprócz zdolności kredytowej sprawdza jeszcze tak zwane bazy.

Nie wystarczy mieć wysokie zarobki i niskie koszty życia, aby dostać kredyt. Banki sprawdzają także wiarygodność klienta przez sprawdzenie czy poprzednie zobowiązania spłacał na czas. Niestety osoby, które w przeszłości nie płaciły w wyznaczonym terminie lub wręcz mają niespłacone długi nie otrzymają kredytu w banku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *