Jak długo idzie przelew?

Przelewy są obecnie jednym z najpopularniejszych sposobów na transferowanie pieniędzy. Działają szybko, nie wymagają wizyty w stacjonarnej placówce, a wiele banków oferuje je całkowicie za darmo. W artykule znajdziesz informacje odnośnie poszczególnych przelewów oraz dowiesz się jak długo idzie przelew bankowy.

Jak długo idzie przelew i od czego to zależy?

To jak długo idzie przelew uzależnione jest od tego, które banki go realizują oraz od samego typu przelewu. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku przelewów wewnętrznych, zewnętrznych, a jeszcze inaczej w przypadku przelewów zagranicznych. Oprócz tego dochodzą różnego rodzaju typy przelewów, które również mają wpływ na to jak długo będzie szedł.

Jak długo idzie przelew wewnętrzny

Zdecydowanie na najszybszy czas realizacji możemy liczyć, gdy przelew realizowany jest przez jedną instytucję. Dotyczy to sytuacji, gdy rachunek nadawcy oraz odbiorcy znajduje się w tym samym banku. Taki przelew realizowany jest niemal natychmiast po złożeniu zlecenia.

Jak długo idzie przelew zewnętrzny – Sesje Elixir

Informacje o zleceniach są przekazywane pomiędzy poszczególnym podmiotami od poniedziałku do piątku. W każdym banku możemy wyróżnić 3 sesje: poranną, południową i wieczorną. Klikając w poniższy przycisk możesz zapoznać się ze szczegółami, które zamieszczone są w tabeli.

Jak długo idzie przelew SORBNET

System SORBNET służy do rozliczania przelewów wysokokwotowych i jest on prowadzony przez NBP. Poprzez SORBNET możliwe jest szybkie przekazanie środków do innego banku. Zazwyczaj transakcja zostaje zakończona w około godzinę. Przelew nie ma limitów gotówki, jednak zlecający musi ponieść dodatkową opłatę. Najczęściej w wysokości około 30 zł.

Banki ostatnio wprowadziły również usługę przelewów natychmiastowych, które – jaka sama nazwa wskazuje – umożliwiają transfer pieniędzy praktycznie od ręki. Zazwyczaj pojawiają się one na koncie w ciągu 15 minut.

Ile idzie przelew zagraniczny

To ile idzie przelew zagraniczny uzależnione jest od opcji, którą wybierzemy w momencie nadawania przelewu. Do wyboru mamy:

  • SEPA – przelew powinien zostać zaksięgowany następnego dnia roboczego,
  • SWIFT – w przypadku tego rodzaju przelewu mamy 3 opcje księgowania do wyboru:
    • Spot – kasa na koncie powinna pojawić się do 3 dni,
    • Tomnext – przelew powinien zostać zrealizowany w ciągu 2 dni roboczych,
    • Overnight – w przypadku przelewu zleconego do godziny 13:00, kasa na koncie odbiorcy powinna pojawić się jeszcze w tym samym dniu.

Przelewy zagraniczne realizować można jeszcze w inny, korzystniejszy sposób.  Wystarczy wykorzystać serwis, który pozwala realizować przelewy zagraniczne szybko, a przede wszystkim taniej niż w bankach. Sprawdź: szybkie i tanie przelewy zagraniczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *