Bezpieczne pożyczanie przez Internet w kilku krokach

Pożyczki w Polsce są bardzo popularne – według raportu BIK instytucje finansowe udzieliły pożyczek na 7,2 mld zł w 2018 roku. Jednym z powodów rosnącej popularności jest sprawne dopasowanie oferty do rzeczywistych potrzeb klienta, które jest możliwe dzięki eksploatowaniu przez fintechy dużej ilości danych oraz szybka procedura, trwająca kilkanaście minut od złożenia wniosku. Ze względu jednak na fakt, że rozwiązania finansowe udostępniane drogą online, nadal wzbudzają wątpliwości, warto wiedzieć na co zwrócić uwagę przy wyborze pożyczkodawcy i jak wysłać odpowiednio wniosek przez Internet?

Decydując się na pożyczkę musimy odpowiednio wybrać pożyczkodawcę, w oparciu o nasze aktualne potrzeby i możliwości, ponieważ podmioty z sektora pozabankowego potrafią znacznie różnić się ofertą. Na co zatem należy zwrócić uwagę?

Koszty pożyczki

W zasadzie najważniejszą rzeczą przy wyborze, są koszty pożyczki, na którą składają się odsetki i dodatkowe opłaty – ich maksymalna wysokość jest ustalona ustawowo. Dużą zaletą pożyczkodawców funkcjonujących w sektorze online jest przejrzystość warunków udzielania finansowania. Zazwyczaj klient na stronie danej firmy ma możliwość określenia kwoty pożyczki i liczby rat przy użyciu prostego w obsłudze kalkulatora i automatycznie sprawdzić koszt pożyczki (koszt odsetek, prowizji i wysokość RRSO).

Wiarygodność i opinie o pożyczkodawcy

Druga kwestia to oczywiście wiarygodność danej firmy i opinie na jej temat. Korzystanie z usług podmiotów, które otrzymały ostrzeżenia od Komisji Nadzoru Finansowego albo deklarują, że nie sprawdzają naszej historii kredytowej w bazie BIK, powinny zostać skreślone z listy potencjalnych partnerów finansowych. Warto także sprawdzić czy pożyczkodawca jest zarejestrowany w ewidencji działalności gospodarczej, posiada NIP oraz REGON.

Kwota pożyczki

Maksymalna kwota pożyczki jakiej udziela dana firma pożyczkowa jest kolejnym tematem wartym weryfikacji. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku pożyczek podstawą prawną jest kodeks cywilny, oznacza to dużo większą swobodę wyboru zawieranej umowy i ograniczenie formalności do minimum. Klient nie musi przedstawiać zaświadczenia o zarobkach czy być właścicielem konta bankowego. Wybierając firmę pożyczkodawcy oprócz kwoty o jaką wnioskujemy, powinniśmy mieć również na uwadze, że tego typu forma finansowania charakteryzuje się szybkim procesem finalizacji i szybkim otrzymaniem potrzebnej w danej chwili pożyczki.

Pożyczka online w kilku prostych krokach

Po wstępnej analizie powyższych kryteriów, czas sprawdzić jak wygląda w rzeczywistości wnioskowanie o dodatkowe finansowanie bez wychodzenia z domu.
Jedną z firm pożyczkowych, które spełnia warunki atrakcyjnego RRSO, szybką procedurą oraz wysokością maksymalnej kwoty pożyczki jest Supergrosz.pl dlatego na tym przykładzie pokażemy jak w prosty sposób wnioskować o dodatkową gotówkę.
Zaczynamy od wyboru parametrów pożyczki, czyli określamy liczbę rat oraz kwotę, która nas interesuje. Następnie wystarczy podać numer telefonu, żeby przejść do wypełnienia wniosku o wymagane dane, potrzebne do weryfikacji czy podaliśmy prawdziwe informacje. Odbywać się to może w dwojaki sposób: albo poprzez weryfikację Konta X, potwierdzenie tożsamości za pomocą danych udostępnionych podczas logowania się do banku, albo dzięki skorzystaniu z metody GIRO, czyli osobistemu potwierdzeniu tożsamości w urzędzie pocztowym. Oczywiście oba sposoby są bezpieczne – omawiana instytucja dużą wagę przywiązuje do udoskonalania swoich zabezpieczeń.

Jak wygląda weryfikacja w Supergrosz.pl

Supergrosz.pl jest pożyczkodawcą, który nie wymaga potwierdzenia dochodów od pracodawcy, więc wystarczy kwota zadeklarowana w formularzu. Do wysłania wniosku potrzebny jest jedynie numer telefonu oraz dowód osobisty. Te dane wystarczą do sprawdzenia naszej historii w Biurze Informacji Kredytowej i BIG. Jest to podyktowane nie tylko Ustawą o kredycie konsumenckim, ale także polityką wewnętrzną SuperGrosz.pl, która wśród najważniejszych zasad wyróżnia odpowiedzialne pożyczanie. Wiąże się z tym rzetelna ocena zdolności kredytowej i pełna transparentność chroniąca przed wpadnięciem w spirale zadłużenia, w trosce o finanse klientów.

Jeden komentarz do “Bezpieczne pożyczanie przez Internet w kilku krokach

  • 18 lipca, 2019 o 9:18 am
    Bezpośredni odnośnik

    Wzięcie pożyczki przez Internet może być całkowicie bezpieczne, jeżeli wybierzemy zaufaną instytucję. Pożyczanie online jest proste i dużo wygodniejsze niż w placówkach stacjonarnych, więc ten rynek z pewnością będzie się rozwijał.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *