Bezpieczna pożyczka – w banku czy w firmie pożyczkowej? Podpowiadamy, gdzie lepiej szukać finansowego wsparcia

Sektor pozabankowy to już nie tylko uzupełnienie oferty banków, lecz coraz poważniejsza konkurencja dla tych instytucji. Regulacje prawne, praca nad wizerunkiem branży, a w efekcie wzrost zaufania Polaków w stosunku do firm pożyczkowych sprawiły, że zainteresowanie ofertą pożyczek online wyrażają również te osoby, które mają już kredyt w banku

Intensywny rozwój sektora pozabankowego

Przyglądając się instytucjom pozabankowym nie sposób zaprzeczyć, że branża pożyczkowa rośnie w siłę. Zdaniem ekspertów, roczne tempo rozwoju branży pozabankowej wynosi ponad 20% – zwiększają się zarówno przychody, jak i ogólna liczba klientów tych instytucji. Wspomniany rozwój ma również charakter jakościowy: oferta firm pożyczkowych jest coraz atrakcyjniejsza, zarówno pod kątem dostępności różnych źródeł finansowania, jak i związanych z nimi kosztów. Ponadto, w przeciwieństwie do banków firmy pożyczkowe szybko dostosowują się do zmieniających się trendów rynkowych, nie boją się nowych technologii i wdrażają innowacyjne rozwiązania. Odpływ klientów banków na rzecz coraz atrakcyjniejszej i coraz lepiej dopasowanej do potrzeb nowoczesnego konsumenta oferty sektora pozabankowego nie tylko przestaje dziwić, ale jawi się jako naturalna kolej rzeczy.

Szybkie finansowanie i minimum formalności

Głównym atutem firm pozabankowych jest szybkie finansowanie i przejrzysty proces ubiegania się o pożyczkę. Klient od początku wie, jakie kroki musi podjąć, by otrzymać pożyczkę, cała procedura jest bowiem przedstawiona w jasny i zrozumiały sposób. Dodatkowo w każdym momencie konsument może zwrócić się z prośbą o pomoc do konsultantów danej firmy pożyczkowej, którzy rozwieją ewentualne wątpliwości i odpowiedzą na wszystkie pojawiające się pytania.

Dbanie o profesjonalną obsługę, nastawienie na potrzeby konsumenta, budowanie z nim trwałych i opartych na zaufaniu relacji, bycie dostępnym i pomocnym – tak prokliencka postawa sprawia, że i w tym aspekcie firmy pożyczkowe wygrywają z bankami traktującymi potencjalnego klienta niczym natrętnego petenta, który na to, by zostać obsłużonym może przecież poczekać. Również ograniczenie formalności do niezbędnego minimum i czytelna oferta sprawiają, że w obliczu finansowych trudności klienci po zastrzyk gotówki zwracają się już nie do banków, a do firm pożyczkowych. Na ich korzyść przemawia również fakt, że cały proces wnioskowania o pożyczkę przebiega online, dzięki czemu można ubiegać się o nią bez wychodzenia z domu. Wiele instytucji pożyczkowych osobom, które wcześniej nie korzystały z ich usług oferuje pierwszą pożyczkę (do określonej kwoty i przy terminowej spłacie) za darmo. W praktyce oznacza to, że pożyczkobiorca będzie musiał zwrócić pożyczkodawcy dokładnie tyle, ile od niego pożyczył.

Sporą popularnością cieszą się długoterminowe pożyczki przez internet z atrakcyjnym oprocentowaniem, które bywa niższe i atrakcyjniejsze niż w bankach. Tym bardziej, że tradycyjne instytucje ekonomiczne zanim pożyczą nam pieniądze, mogą obwarować to dodatkowymi warunkami jak np. konieczność przedstawienia zaświadczenia o zarobkach, założenia konta czy ubezpieczenia kredytu. To zaś wydłuża czas trwania całej procedury i zwiększa całkowity koszt zobowiązania, a pozornie korzystna dla klienta oferta, traci na atrakcyjności. Co więcej, najchętniej widzianą przez banki formą zatrudnienia jest umowa o pracę, co sprawia, że klienci zatrudnieni na umowę o dzieło lub na umowę zlecenie są już na wstępie przez sektor bankowy wykluczeni. Inaczej jest w firmach pozabankowych. Firma pożyczkowa SuperGrosz od początku informuje o całkowitym koszcie zobowiązania, dzięki czemu klient jeszcze przed podpisaniem umowy wie, ile wynosi finalny koszt pożyczki. Jest również w stanie dopasować jej wysokość i termin spłaty do swoich możliwości finansowych, co pozwala zminimalizować ryzyko nadmiernego zadłużania się. Ponadto dostaje on do wglądu wszystkie dokumenty na długo przed ich podpisaniem, dzięki czemu może spokojnie się z nimi zapoznać.

Pożyczaj, ale się nie zadłużaj

Zgodnie z Ustawą o kredycie konsumenckim każda instytucja udzielająca kredytów lub pożyczek ma obowiązek weryfikować zdolność kredytową potencjalnych klientów. Odpowiedzialne pożyczanie powinno stanowić podstawę działania zarówno firm pożyczkowych, jak i przyszłych pożyczkodawców. Rzetelna ocena zdolności kredytowej i wymóg pełnej transparentności, to priorytet w relacjach instytucja pożyczkowa – klient. Podmiotom pozabankowym odpowiedzialne pożyczanie pozwala budować dobre relacje z klientami oraz umocnić swoją pozycję na rynku jako wiarygodnego pożyczkodawcy. Takimi zasadami w swojej działalności kieruje się SuperGrosz, który troszczy się o finanse swoich klientów, chroni ich wpadnięciem w spiralę zadłużenia i oferuje pomoc na każdym etapie ubiegania się o pożyczkę.

Jeden komentarz do “Bezpieczna pożyczka – w banku czy w firmie pożyczkowej? Podpowiadamy, gdzie lepiej szukać finansowego wsparcia

  • 22 lipca, 2019 o 11:35 am
    Bezpośredni odnośnik

    Firmy pożyczkowe często mają dużo ciekawszą ofertę niż tradycyjne banki. Tak jak piszecie, ich rynek szybko się rozwija, więc również pełno tam innowacji i oryginalnych rozwiązań. Dostępność pożyczek online to duża wygoda dla konsumentów, którzy, dzięki temu, nie muszą już stać w kolejce w banku.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *