3 sposoby na oszczędzanie

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, gdy potrzebny jest nagły zastrzyk gotówki. Na takie sytuacje warto mieć wcześniej odłożone pieniądze. Wówczas będziemy mieli zagwarantowane bezpieczeństwo finansowe w każdej sytuacji. Jednak nie każdy potrafi sukcesywnie co miesiąc oszczędzić konkretną ilość gotówki. Pieniądze szybko się rozchodzą i nie wiadomo kiedy na koncie pojawia się okrągłe zero. Przedstawiamy kilka wskazówek, dzięki którym zadbanie o finanse przestanie być aż takim problemem.

Zaplanuj swój budżet

Kluczem do sukcesu jest dobrze zaplanowany budżet na każdy miesiąc. Najlepiej siąść ze współmałżonkiem i przeanalizować, na co wydaje się najwięcej pieniędzy. Niezbędne w tym celu będzie spisywanie na bieżąco wydatków. Dzięki temu dowiemy się, na które produkty wydajemy za dużo. Być może odmówienie sobie jednego obiadu tygodniowo na mieście pozwoli odłożyć chociaż 100 zł. Za zaoszczędzone w ten sposób z pewnością przydadzą się na czarną godzinę.

Odłóż co miesiąc ustaloną kwotę

Z odkładaniem pieniędzy do skarbonki nie czekaj do ostatniego dnia miesiąca. Najlepiej od razu, gdy środki wpłyną na konto, przelej określoną ilość na subkonto oszczędnościowe. Możesz stworzyć cykliczną operację, która automatycznie odłoży pieniądze za Ciebie. Dzięki temu nie będziesz musiał o to martwić i zmniejszy się ryzyko, że zapomnisz. W taki sposób możesz uzbierać nawet kilka tysięcy rocznie, które przeznaczysz na remont lub upragnione wakacje.

Wrzucaj drobne do skarbonki

Nie od dziś znane jest przysłowie „ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka”. Tak samo wygląda to w przypadku pieniędzy. Kilka złotówek wrzuconych każdego dnia do skarbonki, może w miesiąc zaowocować kilkoma stówkami dodatkowych oszczędności. Kiedy idziesz na zakupy i w sklepie dostajesz resztę w monetach, nie chowaj ich do portfela. Wrzuć do specjalnej skarbonki. Niektóre banki oferują możliwość zaokrąglania płaconej kwoty do okrągłych sum, a różnicę przelewają na specjalne konto oszczędnościowe. Dzięki temu możesz odkładać pieniądze nawet przy płatności kartą.

Odpowiednie zadbanie o finanse zapewni bezpieczeństwo finansowe, o którym każdy marzy. Mając odłożoną gotówkę, nie będziesz musiał martwić się o nieprzewidziane remonty lub zepsute sprzęty. Więcej wskazówek odnośnie skutecznego zarządzania pieniędzmi znajdziesz na https://www.czerwona-skarbonka.pl/blog-finansowy-2/. Z nimi w końcu zaczniesz także realizować swoje marzenia, na które zawsze brakowało Ci pieniędzy.

9 komentarzy do “3 sposoby na oszczędzanie

 • 13 października, 2018 o 7:26 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Ja bym dodał jeszcze pasywne zarabianie. Sam coś niecoś i poleceni z programu. Warto i miło jak przybywa pieniążków.

  „ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka” tak jak pisze autor strony.

  Odpowiedz
 • 1 listopada, 2018 o 3:50 pm
  Bezpośredni odnośnik

  Artykuł bardzo ciekawy.
  Sama mam problem z oszczędzaniem,po przeczytaniu powyższego tekstu oficjalnie postanawiam: zakładam skarbonke! Życzcie mi powodzenia! Pozdrawiam Agnieszka?

  Odpowiedz
 • 5 listopada, 2018 o 9:57 am
  Bezpośredni odnośnik

  Fajnie się mówi ale niekoniecznie- jeśli ma ktoś bardzo okrojony budżet to niestety nawet nie ma z czego zrezygnować aby zaoszczędzić

  Odpowiedz
 • 9 listopada, 2018 o 6:49 am
  Bezpośredni odnośnik

  Nigdy nie byłam mistrzem oszczędzania, za każdym razem gdy chciałam odłożyć trochę pieniędzy pojawiały się nieoczekiwane wydatki. Myślę, ustawienie stałego zlecenia pomoże mi zaoszczędzić chociaż nieduże kwoty.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *