Bezpieczna pożyczka – w banku czy w firmie pożyczkowej? Podpowiadamy, gdzie lepiej szukać finansowego wsparcia

Sektor pozabankowy to już nie tylko uzupełnienie oferty banków, lecz coraz poważniejsza konkurencja dla tych instytucji. Regulacje prawne, praca nad wizerunkiem branży, a w efekcie wzrost zaufania Polaków w stosunku do firm pożyczkowych sprawiły, że zainteresowanie ofertą pożyczek online wyrażają również te osoby, które mają już kredyt w banku

Intensywny rozwój sektora pozabankowego

Przyglądając się instytucjom pozabankowym nie sposób zaprzeczyć, że branża pożyczkowa rośnie w siłę. Zdaniem ekspertów, roczne tempo rozwoju branży pozabankowej wynosi ponad 20% – zwiększają się zarówno przychody, jak i ogólna liczba klientów tych instytucji. Wspomniany rozwój ma również charakter jakościowy: oferta firm pożyczkowych jest coraz atrakcyjniejsza, zarówno pod kątem dostępności różnych źródeł finansowania, jak i związanych z nimi kosztów. Ponadto, w przeciwieństwie do banków firmy pożyczkowe szybko dostosowują się do zmieniających się trendów rynkowych, nie boją się nowych technologii i wdrażają innowacyjne rozwiązania. Odpływ klientów banków na rzecz coraz atrakcyjniejszej i coraz lepiej dopasowanej do potrzeb nowoczesnego konsumenta oferty sektora pozabankowego nie tylko przestaje dziwić, ale jawi się jako naturalna kolej rzeczy.

Szybkie finansowanie i minimum formalności

Głównym atutem firm pozabankowych jest szybkie finansowanie i przejrzysty proces ubiegania się o pożyczkę. Klient od początku wie, jakie kroki musi podjąć, by otrzymać pożyczkę, cała procedura jest bowiem przedstawiona w jasny i zrozumiały sposób. Dodatkowo w każdym momencie konsument może zwrócić się z prośbą o pomoc do konsultantów danej firmy pożyczkowej, którzy rozwieją ewentualne wątpliwości i odpowiedzą na wszystkie pojawiające się pytania.

Dbanie o profesjonalną obsługę, nastawienie na potrzeby konsumenta, budowanie z nim trwałych i opartych na zaufaniu relacji, bycie dostępnym i pomocnym – tak prokliencka postawa sprawia, że i w tym aspekcie firmy pożyczkowe wygrywają z bankami traktującymi potencjalnego klienta niczym natrętnego petenta, który na to, by zostać obsłużonym może przecież poczekać. Również ograniczenie formalności do niezbędnego minimum i czytelna oferta sprawiają, że w obliczu finansowych trudności klienci po zastrzyk gotówki zwracają się już nie do banków, a do firm pożyczkowych. Na ich korzyść przemawia również fakt, że cały proces wnioskowania o pożyczkę przebiega online, dzięki czemu można ubiegać się o nią bez wychodzenia z domu. Wiele instytucji pożyczkowych osobom, które wcześniej nie korzystały z ich usług oferuje pierwszą pożyczkę (do określonej kwoty i przy terminowej spłacie) za darmo. W praktyce oznacza to, że pożyczkobiorca będzie musiał zwrócić pożyczkodawcy dokładnie tyle, ile od niego pożyczył.

Sporą popularnością cieszą się długoterminowe pożyczki przez internet z atrakcyjnym oprocentowaniem, które bywa niższe i atrakcyjniejsze niż w bankach. Tym bardziej, że tradycyjne instytucje ekonomiczne zanim pożyczą nam pieniądze, mogą obwarować to dodatkowymi warunkami jak np. konieczność przedstawienia zaświadczenia o zarobkach, założenia konta czy ubezpieczenia kredytu. To zaś wydłuża czas trwania całej procedury i zwiększa całkowity koszt zobowiązania, a pozornie korzystna dla klienta oferta, traci na atrakcyjności. Co więcej, najchętniej widzianą przez banki formą zatrudnienia jest umowa o pracę, co sprawia, że klienci zatrudnieni na umowę o dzieło lub na umowę zlecenie są już na wstępie przez sektor bankowy wykluczeni. Inaczej jest w firmach pozabankowych. Firma pożyczkowa SuperGrosz od początku informuje o całkowitym koszcie zobowiązania, dzięki czemu klient jeszcze przed podpisaniem umowy wie, ile wynosi finalny koszt pożyczki. Jest również w stanie dopasować jej wysokość i termin spłaty do swoich możliwości finansowych, co pozwala zminimalizować ryzyko nadmiernego zadłużania się. Ponadto dostaje on do wglądu wszystkie dokumenty na długo przed ich podpisaniem, dzięki czemu może spokojnie się z nimi zapoznać.

Pożyczaj, ale się nie zadłużaj

Zgodnie z Ustawą o kredycie konsumenckim każda instytucja udzielająca kredytów lub pożyczek ma obowiązek weryfikować zdolność kredytową potencjalnych klientów. Odpowiedzialne pożyczanie powinno stanowić podstawę działania zarówno firm pożyczkowych, jak i przyszłych pożyczkodawców. Rzetelna ocena zdolności kredytowej i wymóg pełnej transparentności, to priorytet w relacjach instytucja pożyczkowa – klient. Podmiotom pozabankowym odpowiedzialne pożyczanie pozwala budować dobre relacje z klientami oraz umocnić swoją pozycję na rynku jako wiarygodnego pożyczkodawcy. Takimi zasadami w swojej działalności kieruje się SuperGrosz, który troszczy się o finanse swoich klientów, chroni ich wpadnięciem w spiralę zadłużenia i oferuje pomoc na każdym etapie ubiegania się o pożyczkę.

Jedna myśl na temat “Bezpieczna pożyczka – w banku czy w firmie pożyczkowej? Podpowiadamy, gdzie lepiej szukać finansowego wsparcia

  1. Firmy pożyczkowe często mają dużo ciekawszą ofertę niż tradycyjne banki. Tak jak piszecie, ich rynek szybko się rozwija, więc również pełno tam innowacji i oryginalnych rozwiązań. Dostępność pożyczek online to duża wygoda dla konsumentów, którzy, dzięki temu, nie muszą już stać w kolejce w banku.

    __________________________
    https://www.funeda.pl/

Dodaj komentarz